Parkiety

Parkietem potocznie nazywa się wszystkie podłogi drewniane. Jednak słowo parkiet oznacza jeden rodzaj podłóg, a dokładniej jest to klepka parkietowa. Parkiet czyli inaczej klepka to podłoga drewniana w której, wszystkie elementy są tej samej wielkości. Nie mogą one być szersze niż 7cm i nie dłuższe niż 50cm. Parkiety ze względu na swoją budowę możemy   zamontować w wielu różnych wzorach. Każdy z nas widział i słyszał o parkiecie układanym w jodełkę. Często układane one były w salach gimnastycznych w szkołach. Modnym i bardzo eleganckim wzorem jest parkiet układany w jodełkę francuską. Podłogęklepka 2 tą możemy również ułożyć prostopadle w mijankę nieregularną, w mijankę prostą. Z parkietu możemy też ułożyć bardziej zobowiązujące wzory np. kwadraty lub różnego rodzaju drabinki. To jednak są wzory, które wymagają odpowiednio zaaranżowanego wnętrza, tak aby podłoga mogła w nim odgrywać decydującą rolę oraz przyciągać wzrok.

Parkiety najczęściej wykonuje się z gatunków drewna krajowego. Takich jak dąb oraz jesion. Jest to bardzo bezpieczny rodzaj podłóg drewnianych. Ze względu na małą szerokość do 7cm, klepka parkietowa pracuje bardzo mało. Ma zdecydowanie mniejszy skurcz niż szerokie deski. Co za tym idzie, nawet w zaniedbanym mieszkaniu w którym wilgotność powietrza nie będzie utrzymywana na odpowiednim poziomie, parkiet zapracuje mniej, mniej się zeschnie a jego odklejenie od wylewki jest bardzo mało prawdopodobne. W naszej ofercie posiadamy zarówno parkiety surowe przeznaczone do przyklejenia, cyklinowania i wykończenia lakierem lub olejowoskiem, oraz parkiety gotowe. Te drugie są już wykończone fabrycznie, a nasze ekipy parkieciarskie są w stanie zamontować w ciągu jednego dnia 40m2-50m2 takiej podłogi.

Większość gotowych parkietów jest produkowana w formie klepki ostrokrawężnej. Czyli takiej która po ułożeniu nie posiada fazowania krawędzi, a podłoga na dużej powierzchni wygląda tak, jakby była wycyklinowana. W ofercie posiadamy również sporą część parkietów fazowanych. Polecamy je szczególnie podczas układania wzorów takich jak jodełka francuska. Podkreślają one idealnie kształt wzoru oraz nadają wnętrzom niecodzienny charakter.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gwarantujemy jedynie parkiety solidnej jakości na które udzielamy gwarancje.

 

 

Jodła Francuska – FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro

Jodła Francuska – Chevron Dąb Color Avorio

Jodła Francuska – Chevron Dąb Color Bianco

Jodła Francuska – Jesion Thermo Bursztyn

Jodła Francuska – FertigDeska Chevron Dąb Country

Jodła Francuska – FertigDeska Chevron Dąb Classic

Jodła Francuska – FertigParkiet Chevron Dąb Elegance

Dąb Rodan

Dąb Maja

Dąb Hudson

FinishParkiet Dąb Bielony

FinishParkiet Jesion Bielony

FinishParkiet Dąb Exclusive

FinishParkiet Dąb Select

FinishParkiet Dąb Natura