Deski podłogowe

Deskami podłogowymi nazywamy te produkty, których szerokość przekracza 7cm, a długość jest większa niż 50cm. Deski stanowią zdecydowaną większość spośród wszystkich montowanych przez nas podłóg drewnianych. Proponujemy Państwu duży wybór desek litych, czyli takich, które wykonane są z jednego elementu drewna. Ich szerokość powinniśmy ograniczyć deskado maksymalnie 14cm. Jest to spowodowane większą pracą drewna, która jest zależna od szerokości. Szersze niż 14cm deski lite są już mniej bezpieczne, bardziej pracują, oraz wymagają zastosowania klejów twardo elastycznych lub mat odprężających. Deski lite możemy wielokrotnie odnawiać, poprzez ich cyklinowanie oraz ponowne lakierowanie lub olejowoskowanie. Większość desek litych w standardzie posiada czterostronne fazowanie krawędzi, podkreśla ono naturalny charakter podłogi drewnianej oraz ukrywa drobne szczeliny w podłodze, które mogą powstać podczas sezonu grzewczego.
W naszej ofercie również posiadamy ogromny wybór desek warstwowych. Są to podłogi drewniane, które posiadają wierzchnią warstwę wykonaną ze szlachetnych gatunków drewna np: dąb, jesion, orzech. Ich spodnia część wykonana jest zazwyczaj ze sklejki brzozowej wodoodpornej. Zastosowanie podkładu ze sklejki idealnie odpręża całą podłogę, poprzez to deski zdecydowanie mniej pracują. W praktyce oznacza to, że możemy zastosować dużo większe szerokości desek. Standardem przy montażu podłóg warstwowych są deski o szerokości 16cm, 18cm, ale dla bardziej wymagających możemy zaproponować nawet deski o szerokości 45cm.
Wszystkie oferowane przez nas deski podłogowe są już wykończone fabrycznie i przeznaczone są do szybkiego montażu. Oznacza to, że pokryte są już warstwami lakieru lub olejowosku. Dzięki tamu w Salonie ArtCore mogą Państwo zobaczyć finalny kolor i wzór podłogi, która później zostanie zamontowana. Cały montaż trwa znacznie szybciej. Podłóg się nie cyklinuje i nie lakieruje na miejscu, co pozwala uniknąć kurzenia i znacznie skraca czas montażu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedniego koloru dla siebie, jesteśmy w stanie wykonać podłogę na zamówienie, wedle Państwa sugestii.

 

 

ArtCore – Dąb Sahara

ArtCore – Dąb Ordos

ArtCore – Dąb Sonora

ArtCore – Dąb Anza

ArtCore – Dąb Lota

ArtCore – Dąb Atacama

ArtCore – Dąb Gobi

Baltic Wood – Czarodziejskie Zaklęcie

Baltic Wood – Dom Dusza

Baltic Wood – Wiatr Prowansji

Baltic Wood – Anioły i Demony

Baltic Wood – Zaginiona Szkatuła

Baltic Wood – Średniowieczny Zamek

Baltic Wood – Sekrety Werony

Baltic Wood – Inspiracja Poety